Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Cukrzyca w praktyce lekarza rodzinnego – zasady opieki

Cukrzyca w ogromnym stopniu przyczynia się do rozwoju chorób serca i naczyń, jest najczęstszą przyczyną ślepoty u osób w wieku produkcyjnym, najczęstszą przyczyną schyłkowej niewydolności nerek i wiodącym powodem nieurazowych amputacji kończyny dolnej. Odpowiednia kontrola glikemii zapobiega retinopatii, nefropatii i neuropatii. 

Rzucenie palenia oraz kontrola czynników ryzyka choroby sercowo-naczyniowej – dyslipidemii i nadciśnienia są szczególnie ważne w prewencji zawału serca, udaru mózgu oraz choroby naczyń obwodowych u chorych na cukrzycę. Nie tylko w Polsce jest za mało diabetologów, by objąć opieką stale rosnącą liczbę chorych. Ciężar leczenia cukrzycy spoczywa przede wszystkim, i w opinii autora powinien spoczywać, na lekarzach podstawowej opieki zdrowotnej. Do głównych zadań lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej należy zaliczyć leczenie cukrzycy typu 2, diagnozowanie cukrzycy i stanów przedcukrzycowych.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
"OK", kozystajac z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach zapewnienia funkcjonalności i poprawności działania serwisów i usług. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie danych osobowych oraz numeru PWZ.
OK