Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Projekt Test: Wszyscy testują się na HIV

Kampania społeczna

Fundacja Edukacji Społecznej (FES) w kampanii społecznej „Projekt Test: Wszyscy testują się na HIV” pokazuje, że badanie się na HIV nie jest niczym wstydliwym i należy je wykonać zawsze po ryzykownej sytuacji. Kampania współfinansowana jest przez m.st. Warszawa. Najnowsza kampania FES koncentruje się na zachęceniu do badania przedstawicieli kluczowych populacji, czyli takich, w których najczęściej jest wykrywane zakażenie HIV. 18 maja 2018 roku rozpoczyna się – wiosenna edycja Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV oraz HCV (wirusa wywołującego wirusowe zapalenie wątroby typu C) inicjatywa mająca na celu zachęcić mieszkańców Europy i Azji Środkowej do wykonywania badań w kierunku HIV oraz HCV.

„W Polsce od lat spada liczba działań w zakresie profilaktyki HIV, jednocześnie w 2017 r. odnotowaliśmy najwięcej w historii epidemii zarejestrowanych zakażeń HIV. W zeszłym roku 3 osoby dziennie dowiadywały się, że mają HIV". Nasza Fundacja nie tylko prowadzi dwa warszawskie punkty anonimowego testowania na HIV, HCV i kiłę, ale również realizuje szeroki program wsparcia. Projekt Akademia Pozytywnego Życia to pomoc psychologiczna oraz wsparcie osoby odbierającej dodatni wynik do jak najszybszego znalezienia się w specjalistycznej opiece medycznej. Każda z 50 osób, które w zeszłym roku odebrała u nas dodatni wynik HIV, otrzymała wsparcie” – podkreśla prezeska FES, dr Magdalena Ankiersztejn-Bartczak

Nadal niewiele osób wie, że dziś zakażenie HIV to choroba przewlekła, którą się leczy. Regularne przyjmowanie leków w większości wypadków prowadzi do sytuacji, gdy u osoby zakażonej ilość wirusa spada do poziomu niewykrywalnego (tzw. wiremia niewykrywalna). 

„Niestety świadomość społeczna na temat HIV jest praktycznie żadna. Mało kto wie, że żyjąc z HIV można mieć zdrowe potomstwo i dożyć w zdrowiu sędziwej starości. Ludzie nie badają się na HIV, bo albo myślą, że mnie to nie dotyczy, albo boją się, że są zakażeni i wolą nie wiedzieć” – tłumaczy Agata Kwiatkowska, autorka kampanii oraz doradczyni w warszawskich punktach anonimowego i bezpłatnego testowania na HIV, HCV i kiłę.

Szacuje się, że 70% osób żyjących z HIV nie wie o swoim zakażeniu i tym samym może nieświadomie narażać na nie inne osoby.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK