Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

„Oddech dla Życia” 2018

2. edycja Plebiscytu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc

Podczas jubileuszowego XXXV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (maj 2018 r., Jachranka), ogłoszono wyniki 2. edycji plebiscytu „Oddech dla Życia” 2018. Nagrodzono i wyróżniono pracę lekarzy działających na rzecz podnoszenia świadomości na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), rozumiejących znaczenie edukacji w tym obszarze i szczególną rolę opieki nad pacjentami cierpiącymi na tę chorobę.

W tegorocznej edycji statuetki, dyplomy oraz nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach. Zwycięzcami zostali:

  • Lek. med. Magdalena Pawelec-Winiarz, specjalista chorób płuc w kategorii „Opieka nad pacjentami chorymi na POChP” – uwzględniającej szczególne zaangażowanie w dążeniu do podnoszenia jakości życia chorych – za  wyjątkowe oddanie na rzecz pracy z najciężej chorymi, opiekę i organizację wsparcia dla pacjentów w okresie ciężkich zaostrzeń choroby.
  • Dr n. med. Szymon Skoczyński, specjalista chorób płuc, specjalista chorób wewnętrznych
    w kategorii „Działalność dydaktyczna na rzecz środowiska medycznego i edukacji społecznej w obszarze POChP” – za zaangażowanie w szerzenie wiedzy na temat niewydolności oddychania zarówno w okresie stabilnym, jak i podczas zaostrzeń POChP oraz skutecznie realizowaną aktywność edukacyjną angażującą szerokie środowisko medyczne – lekarzy, młodych lekarzy pneumonologów, pielęgniarki i studentów.
  • Prof. dr hab. n. med. Ewa Jassem, specjalista chorób płuc, specjalista alergolog w kategorii „Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP” – za wyjątkowe  zaangażowanie w pracę  naukową i konsekwentnie prowadzoną misję propagowania wiedzy na temat POChP, łączącą działalność naukową  i edukację społeczną.  
  • Dr n. med. Katarzyna Górska, specjalista chorób płuc, specjalista chorób wewnętrznych
    w kategorii „Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP” – za szereg prac naukowych
    z wykorzystaniem autorskich narzędzi badawczych, przybliżających rozumienie mechanizmów dotyczących POChP.

Jury obradowało w składzie: prof. Władysław Pierzchała – Prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc
i przewodniczący jury, prof. Adam Antczak, prof. Ewa Augustynowicz-Kopeć, doc. Adam Barczyk, prof. Halina Batura-Gabryel, prof. Joanna Chorostowska-Wynimko, dr Małgorzata Czajkowska-Malinowska, prof. Dorota Górecka, prof. Rafał Krenke, prof. Krzysztof Sładek, prof. Paweł Śliwiński, dr Tadeusz Zielonka oraz Monika Czapska –  Dyrektor ds. Polityki Zdrowotnej Boehringer Ingelheim, przedstawiciel Mecenasa Plebiscytu. Komisja sędziowska wytypowała zwycięzcę w każdej kategorii na podstawie liczby oddanych głosów na kandydatów oraz ostatecznej oceny ich osiągnięć.

Więcej na: www.oddechdlazycia.pl

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×