Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

„Oddech dla Życia” 2018

2. edycja Plebiscytu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc

Podczas jubileuszowego XXXV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (maj 2018 r., Jachranka), ogłoszono wyniki 2. edycji plebiscytu „Oddech dla Życia” 2018. Nagrodzono i wyróżniono pracę lekarzy działających na rzecz podnoszenia świadomości na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), rozumiejących znaczenie edukacji w tym obszarze i szczególną rolę opieki nad pacjentami cierpiącymi na tę chorobę.

W tegorocznej edycji statuetki, dyplomy oraz nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach. Zwycięzcami zostali:

  • Lek. med. Magdalena Pawelec-Winiarz, specjalista chorób płuc w kategorii „Opieka nad pacjentami chorymi na POChP” – uwzględniającej szczególne zaangażowanie w dążeniu do podnoszenia jakości życia chorych – za  wyjątkowe oddanie na rzecz pracy z najciężej chorymi, opiekę i organizację wsparcia dla pacjentów w okresie ciężkich zaostrzeń choroby.
  • Dr n. med. Szymon Skoczyński, specjalista chorób płuc, specjalista chorób wewnętrznych
    w kategorii „Działalność dydaktyczna na rzecz środowiska medycznego i edukacji społecznej w obszarze POChP” – za zaangażowanie w szerzenie wiedzy na temat niewydolności oddychania zarówno w okresie stabilnym, jak i podczas zaostrzeń POChP oraz skutecznie realizowaną aktywność edukacyjną angażującą szerokie środowisko medyczne – lekarzy, młodych lekarzy pneumonologów, pielęgniarki i studentów.
  • Prof. dr hab. n. med. Ewa Jassem, specjalista chorób płuc, specjalista alergolog w kategorii „Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP” – za wyjątkowe  zaangażowanie w pracę  naukową i konsekwentnie prowadzoną misję propagowania wiedzy na temat POChP, łączącą działalność naukową  i edukację społeczną.  
  • Dr n. med. Katarzyna Górska, specjalista chorób płuc, specjalista chorób wewnętrznych
    w kategorii „Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP” – za szereg prac naukowych
    z wykorzystaniem autorskich narzędzi badawczych, przybliżających rozumienie mechanizmów dotyczących POChP.

Jury obradowało w składzie: prof. Władysław Pierzchała – Prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc
i przewodniczący jury, prof. Adam Antczak, prof. Ewa Augustynowicz-Kopeć, doc. Adam Barczyk, prof. Halina Batura-Gabryel, prof. Joanna Chorostowska-Wynimko, dr Małgorzata Czajkowska-Malinowska, prof. Dorota Górecka, prof. Rafał Krenke, prof. Krzysztof Sładek, prof. Paweł Śliwiński, dr Tadeusz Zielonka oraz Monika Czapska –  Dyrektor ds. Polityki Zdrowotnej Boehringer Ingelheim, przedstawiciel Mecenasa Plebiscytu. Komisja sędziowska wytypowała zwycięzcę w każdej kategorii na podstawie liczby oddanych głosów na kandydatów oraz ostatecznej oceny ich osiągnięć.

Więcej na: www.oddechdlazycia.pl

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK