Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Telemedycyna jako metoda optymalizacji procesu leczenia pacjentów

Telemedycyna jest zdalną formą udzielania zindywidualizowanego świadczenia zdrowotnego przez osoby wykonujące zawody medyczne. Stanowi element procesu profesjonalnej, skoordynowanej opieki medycznej nad pacjentem, która do osobistych wizyt dodaje element kontaktu zdalnego. Jednym z przykładów telemedycyny jest program „Diabdis”, dedykowany osobom chorującym na cukrzycę, w którym użytkownicy mogą korzystać ze wsparcia nowych technologii oraz zdalnej opieki specjalistów i pomocy opiekunów programu.
Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie obserwuje się stałe zjawisko starzenia się społeczeństwa oraz wzrost zachorowalności na choroby przewlekłe, stanowiące obecnie 70% przyczyn ogółu zgonów na świecie. Świadczy to o stale rosnących potrzebach zdrowotnych społeczeństwa, dlatego coraz istotniejszą kwestią staje się szukanie rozwiązań zwiększających efektywność systemu opieki zdrowotnej, czego przykładem może być telemedycyna.
Termin „telemedycyna” powstał z połączenia dwóch słów – łacińskiego medicina, określającego sztukę rozpoznawania i leczenia chorób, oraz pochodzącego z języka greckiego przedrostka tele, oznaczającego „na odległość”. Sama etymologia pojęcia telemedycyny wskazuje już na jej podstawową cechę – jest to szeroko rozumiany proces opieki zdrowotnej sprawowany zdalnie. Telemedycyna daje pacjentowi możliwość komunikacji z lekarzem znajdującym się w dowolnym miejscu, dzięki czemu możliwe staje się m.in. przeprowadzenie badania podmiotowego. Bardziej zaawansowane rozwiązania umożliwiają dokonywaną w czasie rzeczywistym wymianę informacji o stanie zdrowia pacjenta lub innych danych medycznych, które obejmują m.in. dane obrazowe, zapisy czynności serca czy dane osłuchowe, a także parametry biochemiczne, np. poziom stężenia glukozy oznaczany glukometrem przez pacjenta.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK