Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Wyniki badania sondażowego dotyczącego menopauzy

Firma Mylan zaprezentowała wyniki ogólnoeuropejskiego badania sondażowego dotyczącego menopauzy (przeprowadzonego przez organizację Edelman Intelligence. Badanie przeprowadzono łącznie wśród 6061 kobiet w wieku od 45 do 55 lat z 6 państw (Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii). 70% ankietowanych kobiet było w okresie menopauzy. W badaniu wzięło udział 1033 kobiet z Polski. Otrzymane wyniki były podobne we wszystkich krajach, jednakże podkreślono pewne różnice. W Polsce 58% badanych kobiet uważa, że ma odpowiednie informacje na temat menopauzy, a 19% określa swoją wiedzę na ten temat jako wyczerpującą. Łącznie 77% ankietowanych uważa, że ich wiedza jest wystarczająca.

Zgodnie z wynikami badania 7 na 10 mieszkanek Europy w wieku od 45 do 55 lat ma wiedzę na temat menopauzy (zna objawy, czas kiedy wystąpią i jak długo trwają oraz jakie są metody leczenia i łagodzenia objawów). Jednak zaledwie 23% z nich uważa, że posiadana wiedza jest wyczerpująca. Chociaż ankietowane kobiety w większości uważają, że mają dość sporą wiedzę na temat menopauzy, stwierdzono, że jednocześnie prezentują błędne przekonania i nie kojarzą niektórych objawów z menopauzą. Większość kobiet, które jeszcze nie osiągnęły wieku menopauzalnego, traktowała uderzenia gorąca, zmiany nastroju, przyrost masy ciała i nadmierną potliwość jako typowe objawy menopauzy, natomiast nie wiązała z tym stanem innych częstych objawów (występujących u co najmniej 1 kobiety na 4), takich jak uczucie zmęczenia, zaburzenia snu, osłabienie libido, zaburzenia pamięci i koncentracji, a także sztywność stawów i mięśni.

Wyniki badania sondażowego wykazały, że pracownicy służby zdrowia są głównym źródłem informacji na temat menopauzy. 65% kobiet stwierdziło, że zwraca się w pierwszej kolejności do pracowników służby zdrowia, kiedy poszukuje informacji na ten temat. Niemniej 53% kobiet nadal twierdziło, że sięga do nieprofesjonalnych źródeł, takich jak fora internetowe, blogi lub media społecznościowe.

Pytane o wpływ menopauzy na codzienne życie, kobiety przed menopauzą i wystąpieniem pierwszych objawów mają tendencję do lekceważenia negatywnych skutków menopauzy: prawie 1 na 2 kobiety myśli, że menopauza nie wpłynie na żaden aspekt jej codziennego życia. Może to oznaczać, że nie są one przygotowane na stawienie czoła menopauzie.

HTM wydaje się być rozwiązaniem z wyboru, ponieważ kobiety ją stosujące twierdzą, że pomaga im w zniesieniu pewnych lub wszystkich objawów, których doświadczają. Kobiety stosujące HTM stawiają ją na pierwszym miejscu ponad wszystkimi innymi stosowanymi środkami, zwłaszcza pod względem skuteczności zwalczania 5 najczęstszych objawów, takich jak: uderzenia gorąca, poty, zmiany nastroju, kołatanie serca czy zmiany w obrębie skóry. HTM wpłynęła korzystnie na najważniejsze aspekty ich życia, które mogły być zagrożone przez występowanie objawów menopauzy: samoocenę, utrzymanie dobrego zdrowia fizycznego, poczucie bycia piękną, relacje emocjonalne z partnerem, prowadzenie satysfakcjonującego życia seksualnego.

Wydaje się, że kobiety przechodzą przez menopauzę w ciszy, ponieważ 1 na 3 kobiety po menopauzie twierdzi, że nie czuje się wspierana w walce z jej objawami.

Firma Mylan rozpoczyna szeroką społeczną kampanię #MyWayNewWay, aby pomóc kobietom w okresie manopauzy żyć pełnią życia.

 

 

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK