Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Aplikacja FreeStyle LibreLink dostępna dla użytkowników smartfonów

Firma Abbott ogłosiła, że aplikacja FreeStyle LibreLink jest już dostępna w Polsce dla użytkowników smartfonów działających na systemach Android oraz telefonów iPhone. Chorzy na cukrzycę korzystający z systemu FreeStyle® Libre będą mieć teraz dostęp do danych glikemicznych bezpośrednio ze swoich smartfonów, co eliminuje konieczność noszenia osobnego czytnika FreeStyle Libre.

Użytkownicy FreeStyle Libre, którzy pobiorą aplikację FreeStyle  LibreLink, będą mogli uzyskać odczyt bezpośrednio na swoim smartfonie, przytrzymując go blisko sensora FreeStyle Libre i korzystając z komunikacji NFC w telefonie. Poza wartościami stężenia glukozy we krwi w czasie rzeczywistym użytkownicy mogą również przeglądać 8-godzinny zapis historii odczytów stężenia glukozy i tendencje, jakie wykazuje ich stężenie glukozy, a także łatwo dodawać uwagi w celu monitorowania posiłków, stosowania insuliny, leków oraz ćwiczeń. Aplikacja FreeStyle LibreLink do smartfonów oferuje kilka nowych funkcji i aktualizacji, których nie oferuje czytnik, wśród nich: większy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, funkcje przetwarzania tekstu na mowę w przypadku odczytów stężenia glukozy, możliwość rejestrowania mniejszych dawek insuliny (z dokładnością do 0,1, a nie 0,5 jednostki). Choć aplikacja może całkowicie zastąpić czytnik, użytkownik ma także możliwość korzystania zarówno z czytnika, jak i ze smartfonu  do odczytywania wartości stężenia glukozy we krwi.

Użytkownicy FreeStyle LibreLink mają także możliwość udostępniania swoich danych lekarzowi, pielęgniarce i opiekunom poprzez LibreView i LibreLinkUp – kolejne cyfrowe narzędzia zdrowotne będące częścią platformy FreeStyle Libre:

  • LibreView to system kontroli cukrzycy oparty na chmurze, który umożliwia choremu udostępnianie jego informacji glikemicznych lekarzowi i pielęgniarce;
  • LibreLinkUp jest aplikacją dla bliskich osób chorych na cukrzycę, która umożliwia
    im zdalne monitorowanie odczytów stężenia glukozy.

"Cukrzyca to choroba która nie daje o sobie zapomnieć 24 godziny na dobę przez 7 dni  w tygodniu. Przy każdym posiłku, przy każdym wysiłku fizycznym, zmianie stanu zdrowia, przed podaniem leków/insuliny i w wielu innych sytuacjach życiowych pacjent musi pamiętać o tym, że choruje, a  jego decyzje oparte być muszą o poziom glikemii.  Wymaga to kilku, a nierzadko nawet kilkunastu pomiarów poziomu cukru na dobę. Każdy pomiar wymaga właściwej interpretacji. Dlatego istnieje duża potrzeba zapewnienia chorym na cukrzycę wygodnych i odpowiednich cyfrowych narzędzi, takich jak aplikacje mobilne, które będą dostarczały im rzeczowych i spersonalizowanych informacji, jakich potrzebują do efektywnej, codziennej kontroli cukrzycy" – powiedział prof. dr hab. n. med. Tomasz Klupa, kierownik Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych przy Katedrze Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK