Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Kampania Wyprzedzamy nowotwór!

Poprawa wczesnej diagnostyki choroby nowotworowej u dzieci to podstawowy cel kampanii społecznej Wyprzedzamy nowotwór! Jej organizatorem jest Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi rodziców i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na fakt, że dzieci również mogą chorować na nowotwór. Kampania jest połączeniem edukacji zdrowotnej ze sportem motorowym – aby uatrakcyjnić przekaz, Fundacja postawiła na dość oryginalne połączenie tematyki onkologii dziecięcej i sportów motorowych.

Jak ważne jest przygotowanie i wiedza lekarzy, podkreśla patron merytoryczny kampanii prof. nadzw. dr hab. n. med. Anna Raciborska, kierownik Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie: "Nierzadko podłożem sukcesu w leczeniu chorób nowotworowych jest wnikliwość, skrupulatność i wiedza lekarza pierwszego kontaktu, dzięki któremu dziecko zostanie szybko skierowane na właściwy tor diagnostyczno-terapeutyczny. Z tego względu celem naszego działania jest przybliżenie zagadnień onkologii dziecięcej oraz uwrażliwienie lekarzy na możliwość występowania chorób nowotworowych u dzieci i młodzieży, pamiętając, iż wczesne rozpoznanie jest jednym z podstawowych czynników warunkujących powodzenie leczenia, wpływającym nie tylko na rokowanie, ale też na jakość życia pacjenta po zakończonej terapii.

Pomysłodawcą idei połączenia tematyki onkologii dziecięcej i sportów motorowych jest Wojtek Sroczyński, dziennikarz i zawodnik rajdowy. Kampanię wspiera Polski Związek Motorowy, automobilkluby i wszyscy zawodnicy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Właśnie w cyklu HRSMP wystartuje rajdówka w barwach kampanii. Załogę fundacyjnego Opla Astry GSi utworzą Emilia Kotarska (członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową) i Wojtek Sroczyński. 

Działania Fundacji nie kończą się na rajdach. "Dla rodziców przygotowujemy filmik animowany na temat pierwszych objawów nowotworów u dzieci, a lekarzy będziemy namawiać do korzystania z bezpłatnych programów szkoleniowych na Medycznej Platformie Edukacyjnej" – wyjaśnia Emilia Kotarska.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
"OK", kozystajac z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach zapewnienia funkcjonalności i poprawności działania serwisów i usług. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie danych osobowych oraz numeru PWZ.
OK