Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Leki onkologiczne firmy Amgen

Konferencja ASCO

Firma Amgen przedstawiła podczas 55. dorocznej Konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ang. American Society of Clinical Oncology, ASCO), która odbyła się w Chicago w dniach 31 maja–4 czerwca 2019 r., portfolio leków onkologicznych. Zaprezentowanych zostało siedem produktów badanych w  terapii nowotworów układu krwiotwórczego oraz guzów litych.

Informacje na temat gamy opracowywanych przez firmę leków onkologicznych obejmują pierwsze dane zebrane u ludzi dotyczące oceny stosowania produktu AMG510, pierwszego inhibitora KRASG12C, który osiągnął etap badań klinicznych, u pacjentów z miejscowo zaawansowanymi lub przerzutowymi guzami litymi z mutacją KRASG12C. Kolejne dane z wczesnych faz rozwoju produktu dotyczą zastosowania bispecyficznych przeciwciał angażujących limfocyty T (ang. bispecific T-cell engager, BiTE®) firmy Amgen w nowotworach układu krwiotwórczego oraz w guzach litych, w tym po raz pierwszy w raku gruczołu krokowego. Cząsteczki BiTE® zaprojektowano w taki sposób, że wiążą one własne limfocyty T pacjenta z antygenami swoistymi dla nowotworu, i pobudzają cytotoksyczne działanie limfocytów T w celu eliminacji komórek guza. Przedstawione zostaną również zaktualizowane wyniki badania fazy I, dotyczącego zwiększania dawki, w którym oceniano produkt AMG 420, cząsteczkę BiTE® skierowaną przeciwko antygenowi dojrzewania limfocytów B (ang. B-cell maturation antigen, BCMA), u pacjentów z nawrotowym lub opornym na leczenie szpiczakiem mnogim. Najważniejsze prezentacje objęły podane poniżej tematy.

 

Prezentacje danych klinicznych:

  • Badanie fazy I dotyczące stosowania pasotuksyzumabu (BAY 2010112) w immunoterapii z użyciem bispecyficznych przeciwciał BiTE skierowanych przeciwko antygenowi błonowemu komórek stercza (PSMA) w przerzutowym opornym na kastrację raku gruczołu krokowego (ang. Metastatic Castration-Resistant Prostate Cancer, mCRPC).
  • Ocena stosowania AMG 420 w immunoterapii z użyciem bispecyficznych przeciwciał BiTE skierowanych przeciwko BCMA u pacjentów z nawrotowym lub opornym na leczenie szpiczakiem mnogim: zaktualizowane wyniki pierwszego prowadzonego z udziałem ludzi badania fazy I dotyczącego zwiększania dawki.
  • Badanie fazy I dotyczące oceny bezpieczeństwa stosowania, tolerancji, farmakokinetyki (PK) i skuteczności AMG 510, nowego drobnocząsteczkowego inhibitora KRASG12c, w zaawansowanych guzach litych.

 

Prezentacje badań w toku:

  • Badanie fazy I dotyczące stosowania AMG 757, bispecyficznego przeciwciała (BiTE) o wydłużonym okresie półtrwania skierowanego przeciwko białku DLL3, u pacjentów z drobnokomórkowym rakiem płuca (DRP).
  • Badanie fazy I dotyczące stosowania AMG 119, czyli zmodyfikowanych limfocytów T wykazujących ekspresję chimerycznego receptora antygenowego (CAR) ukierunkowanych na białko DLL3, w terapii pacjentów z nawrotowym/opornym na leczenie drobnokomórkowym rakiem płuca (DRP).
  • Nowe przeciwciało bispecyficzne BiTE skierowane przeciwko białku EGFRvIII w glejaku wielopostaciowym (GBM): badanie w toku dotyczące stosowania AMG 596 u pacjentów z nawrotowym lub świeżo rozpoznanym nowotworem.

 

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
"OK", kozystajac z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach zapewnienia funkcjonalności i poprawności działania serwisów i usług. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie danych osobowych oraz numeru PWZ.
OK