Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja
reklama

Oświadczenie onkologów w sprawie tomografii

Tomografia nie jest uznaną metodą wykrywania raka piersi. Poniżej przedstawiamy oświadczenie onkologów dotyczące tej kwestii. 

Cholesterol − fakty w służbie nauki

Apel Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Gwałtowne rozpowszechnianie się w przestrzeni publicznej niesprawdzonych lub wręcz błędnych informacji dotyczących patogenezy chorób serca i naczyń, w tym szczególnie rozwoju miażdżycy i występowania jej głównych powikłań, takich jak m.in. zawał serca i udar mózgu, skłoniło Polskie Towarzystwo Kardiologiczne do podjęcia aktywności, mających przeciwdziałać temu zjawisku. W trosce o zdrowie pacjentów i dostęp do rzetelnej, wiarygodnej i naukowo potwierdzonej informacji, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne zdecydowało się zaapelować do wszystkich obywateli, a w sposób szczególny do przedstawicieli władz centralnych i lokalnych oraz wszystkich instytucji, organizacji i stowarzyszeń zajmujących się opieką zdrowotną w Polsce i zainteresowanych stanem zdrowia Polaków.

Zagrożenie ciągłości leczenia adalimumabem pacjentów z ZZSK i ŁZS

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego i konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii z dn. 21.02.2019 r. dot. zagrożenia ciągłości leczenia adalimumabem pacjentów z ZZSK i ŁZS od 1 marca 2019 r.

Polskie Towarzystwo Reumatologiczne i konsultant krajowy w dziedzinie reumatologii z zaniepokojeniem przyjmują negatywne rozstrzygnięcie wiceministra zdrowia odpowiedzialnego za politykę lekową dot. dalszej refundacji leku Humira (adalimumab) u pacjentów z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa (ZZSK) i łuszczycowym zapaleniem stawów (ŁZS) od 1 marca 2019 r.

(Nie)widzialna nastoletnia depresja

23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Tylko w 2017 r. w Polsce 730 młodych osób podjęło próbę samobójczą, a aż 116 z nich zakończyło się śmiercią. To statystyki, które najdotkliwiej obrazują skalę problemu, jakim jest depresja wśród osób młodych – nastolatków. W tym wieku depresja jest tym bardziej niebezpieczna, bo często niewidoczna dla najbliższego otoczenia - mylona jest z buntem czy złym zachowaniem. Wiąże się z tym wiele niebezpieczeństw, wśród których ryzyko podjęcia próby samobójczej jest najgroźniejsze. Skala problemu jest duża. Dlatego podczas 13. edycji kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji ponownie podjęto temat nastoletniej depresji.  

Program „RECEPTA na sukces w medycynie”

Już wkrótce po raz pierwszy wystartuje program „RECEPTA na sukces w medycynie”, w całości skierowany do przyszłych lekarzy. Projekt stanowi odpowiedź na obawy tej grupy zawodowej dotyczące możliwych konsekwencji prawnych za czynności podejmowane w pracy. Studenci kierunku lekarskiego wezmą udział w warsztatach poświęconych zagadnieniom prawnym w medycynie oraz dowiedzą się, jak właściwie zarządzać emocjami. Celem projektu jest przygotowanie młodych ludzi do podjęcia pracy w zawodzie, z pakietem wiedzy na temat potencjalnych zagrożeń wynikających z podejmowanych decyzji w pracy, ze szczególnym naciskiem na aspekty związane z możliwym pociągnięciem ich do odpowiedzialności karnej, co wpisuje się w ryzyko wykonywania zawodu. Budowanie świadomości w tym zakresie służy zwiększeniu pewności siebie przyszłych lekarzy, ale także kształtowaniu mechanizmów radzenia sobie z sytuacjami stresogennymi.

Konferencja Transcatheter Heart Team Poland (THT Poland 2019)

Konferencja Transcatheter Heart Team Poland (THT Poland 2019) odbędzie się w dniach 7-8 marca 2019 r. w Hotelu Vienna House Easy w Katowicach (były Hotel Angelo). To jedno z ważniejszych wydarzeń w naszym regionie Europy dotyczące nowoczesnego leczenia wad strukturalnych serca metodą przezcewnikową. Wydawnictwo Medyk jest patronem medialnym tej konferencji.

 

Rejestracja

reklama

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa

15 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa (International Childhood Cancer Day). Wydarzenie zainaugurowane zostało przez Childhood Cancer International (CCI) w 2002 r. Celem inicjatywy jest m.in. zmniejszenie śmiertelności z powodu raka u dzieci oraz wyeliminowanie bólu i cierpienia dzieci walczących z rakiem. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jako priorytet działań na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi stawia osiągnięcie co najmniej 60% przeżycia dla wszystkich dzieci z rozpoznaniem nowotworu na całym świecie do 2030 r.

Nowy środek antykoncepcyjny

Gedeon Richter poinformowała o podpisaniu umowy licencyjnej i umowy dostawy z Pantarhei Bioscience BV w celu wprowadzenia na rynek złożonego środka antykoncepcyjnego (ang. combined oral contraceptive, COC) zawierającego 30 µg etynyloestradiolu, 150 µg lewonorgestrelu i 50 mg dehydroepiandrosteronu (DHEA). Badania kliniczne II fazy zakończyły się powodzeniem. Obecnie produkt jest gotów do dalszych wymaganych badań klinicznych, aby uzyskać dopuszczenie do wprowadzenia na rynek. Porozumienie obejmuje Europę, Rosję, Amerykę Łacińską oraz Australię.

Mukowiscydoza – jak „wynurzyć się” z choroby?

W Polsce mediana wieku w momencie zgonu z powodu mukowiscydozy wynosi ok. 24 lata, podczas gdy np. w Kanadzie, której system opieki jest wskazywany, jako „złoty standard”, jest to 39 lat. W Europie Zachodniej mediana zgonu jest wyższa o ponad 10. Stworzenie kompleksowej opieki w ramach sieci wyspecjalizowanych ośrodków, możliwość stosowania antybiotykoterapii w domu pacjenta oraz dostęp do nowoczesnych leków, to aktualnie najważniejsze potrzeby pacjentów z mukowiscydozą.

 

Jakość leczenia – kluczowa dla pacjentów i systemu

Światowy Dzień Chorego

11 lutego, po raz dwudziesty siódmy, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. To dobry moment, aby zastanowić się nad, wydawałoby się, oczywistą kwestią - dlaczego tak ważne dla całego systemu ochrony zdrowia jest skuteczne leczenie? „Opieka zdrowotna oparta na wartości (ang. value based healthcare) i dowodach medycznych (ang. evidence based medicine) to  lepsze życie dla chorych i  bardziej racjonalne decyzje dla płatnika” – mówi dr Tomasz Prystacki, Prezes Zarządu Fresenius Nephrocare Polska i członek Zarządu Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej.

Producenci informują
więcej »
reklama
Gabinet Prywatny

Na skróty

Informacje

 

Copyright © Medyk sp. z o.o

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK