Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Pięciu polskich kardiologów wśród najczęściej cytowanych naukowców świata

Nowy ranking Clarivate Analytics 2018

Nazwiska sześciu polskich naukowców, w tym aż pięciu kardiologów związanych z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, zostały zamieszczone na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata. Obecność badaczy w tym międzynarodowym zestawieniu jest wyrazem uznania dla ich działalności naukowej i podkreśleniem znaczenia publikacji naukowców w danych obszarach badań dla rozwoju światowej nauki.

Indeksy FutureProofing Healthcare

Interaktywne i kompleksowe źródło danych o systemach ochrony zdrowia w krajach UE

Indeksy: Zrównoważonego Rozwoju Systemów Ochrony Zdrowia (The Sustainability Index) i Indeks Raka Piersi (Breast Cancer Index) zostały stworzone na podstawie danych zgromadzonych na platformie FutureProofing Healthcare – pierwszej interaktywnej platformie umożliwiającej tworzenie analiz porównawczych na temat bieżącej kondycji systemów ochrony zdrowia we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Zawarte w Indeksach wskaźniki oraz określone parametry oceny zastosowane do mierzenia efektywności systemów ochrony zdrowia zostały wypracowane przez międzynarodowy zespół niezależnych ekspertów; zaprezentowano je 21 listopada 2018 r.

Prof. Piotr H. Skarżyński w Zarządzie Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia

Prof. nadzw. dr hab. n. med. mgr zarz. Piotr Henryk Skarżyński ponownie został wybrany do Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia (ISfTeH), jednostki partnerskiej WHO, w kadencji na trzy lata (2019-2021). Będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego i reprezentanta członków instytucjonalnych ISfTeH. Oficjalna inauguracja kadencji będzie miała miejsce podczas pierwszego spotkania nowo wybranego zarządu, które odbędzie się w Warszawie w dniach 18-19 lutego 2019 r.  

Eksperci o przełomowych wynikach badania DECLARE-TIMI 58

Realna redukcja powikłań sercowo-naczyniowych wśród pacjentów z cukrzycą typu 2

Kilkunastoprocentowa redukcja ryzyka złożonego punktu końcowego, obejmującego zgony z przyczyn sercowo-naczyniowych lub hospitalizacje z powodu niewydolności serca wśród pacjentów z cukrzycą typu 2, mniejsza liczba zdarzeń MACE oraz znacząco mniej hospitalizacji z powodu niewydolności serca i perspektywa realnych oszczędności dla systemów opieki zdrowotnej. Podczas tegorocznego listopadowego zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (American Heart Association, AHA) przedstawiono przełomowe wyniki wieloośrodkowego badania DECLARE-TIMI 58. W badaniu z sercowo-naczyniowymi punktami końcowymi z zastosowaniem doustnego leku przeciwcukrzycowego dapagliflozyny i placebo wzięło udział ponad 17 000 pacjentów z 33 krajów. O przełomowych wynikach badania DECLARE-TIMI 58 w kontekście polskiej i europejskiej praktyki klinicznej oraz kosztów terapii cukrzycy dyskutowali eksperci konferencji „Diabetes CEE Expert Forum” (23-24 listopada w Warszawie).

Adamed z honorową odznaką Prezesa Rady Ministrów „Zasłużony dla Wynalazczości”

Firma Adamed została odznaczona tytułem „Zasłużony dla Wynalazczości” przyznanym w ramach obchodów 100-lecia powstania Urzędu Patentowego RP i ustanowienia ochrony własności przemysłowej w Polsce. Adamed posiada blisko 200 patentów w dziedzinie farmacji, chroniących własność intelektualną firmy w większości krajów na świecie.

Co dalej z polską neurologią?

Jubileusz 85-lecia istnienia Towarzystwa skłania do refleksji, podsumowań i zdefiniowania wyzwań. Co dalej z polską neurologią? To pytanie stawia dziś zarząd Polskiego Towarzystwa Neurologicznego w związku z zachodzącymi procesami demograficznymi, postępem w rozwoju neurologii i problemami w organizacji systemu opieki nad chorymi neurologicznie. Neurologia to specjalizacja, której dotyka kryzys kadrowy, gdyż zbyt mało studentów wybiera tę specjalność, a młodzi neurolodzy preferują pracę w placówkach otwartych ze względu na niskie wyceny świadczeń szpitalnych, wysokie obłożenie pracą na oddziałach i nieadekwatne do niego zarobki. Polskie Towarzystwo Neurologiczne apeluje do Ministerstwa Zdrowia o jak najszybsze rozwiązanie palących problemów polskiej neurologii. 

 

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV

Zbliżający się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV, który w tym roku przypada w dniach 23-30 listopada, to dobra okazja, aby bez skierowania, bezpłatnie i anonimowo wykonać test na obecność wirusa HIV. Szacuje się, że nawet 60% osób żyjących z HIV w Polsce może nie wiedzieć o swoim zakażeniu. W Polsce od wdrożenia badań w 1985 r. zakażenie HIV zdiagnozowano u ponad 23 tys. osób, a terapią przeciwretrowirusową objętych jest w naszym kraju ponad 10 tys. osób seropozytywnych.

Centrum Edukacyjne Baxter

Innowacyjne Centrum Edukacyjne Baxter dla personelu medycznego i pacjentów zostało uroczyście otwarte w Warszawie. W zorganizowanej z tej okazji debacie wzięli udział najwybitniejsi specjaliści z dziedziny medycyny oraz przedstawiciele instytucji ochrony zdrowia w Polsce. W Centrum, które zajmuje powierzchnię 600 m2, będą odbywać się będą szkolenia z anestezjologii i intensywnej terapii, terapii nerkozastępczych, chirurgii, onkologii oraz żywienia pozajelitowego. Wyjątkowość tego miejsca polega na zastosowaniu zaawansowanych technologii szkoleniowych, co daje możliwość przetestowania sprzętu w warunkach zbliżonych do naturalnych, odbycia warsztatów praktycznych, a także śledzenia wideotransmisji bezpośrednio z sali operacyjnej.

Rak płuca 2019 – nowa perspektywa dla pacjenta”

Start ogólnopolskiego programu wczesnego wykrywania raka płuca, rozwój projektu umożliwiającego prowadzenie onkologom konsyliów on-line, szanse na większy dostęp do nowoczesnych terapii oraz specjalistycznej opieki. Przyszły rok w obszarze raka płuca zapowiada się obiecująco. O nowej perspektywie diagnostyki i leczenia chorych na raka płuca mówili eksperci podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach XII konferencji naukowej Polskiej Grupy Raka Płuca (15-17 XI) oraz poprzedziło II Sesję i warsztaty dla chorych z rakiem płuca, gromadzące pacjentów i ich bliskich z całego kraju. Pretekstem do spotkania był obchodzony na całym świecie i przypadający na listopad Miesiąc Raka Płuca.

Robotem w raka

Problemy urologiczne wbrew powszechnie panującej opinii nie dotyczą tylko mężczyzn dojrzałych – zagrażają również młodym. Najczęściej oznaczają zaburzenia erekcji i problemy z wytryskiem, zdarzają się także nowotwory jąder. Ale to nie tylko problemy natury fizycznej – cierpi też psychika. W wyniku zaburzeń funkcji seksualnych pogarszają się relacjez partnerką, obniża się poczucie własnej wartości. Odkładanie leczenia może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Standardem leczenia raka prostaty jest leczenie chirurgiczne, czyli tzw. radykalna prostatektomia, która w większości przypadków jest wykonywana laparoskopowo. Współczesna chirurgia stale się rozwija i już dziś operacje prostatektomii przeprowadzane są z wykorzystaniem robotów chirurgicznych daVinci.

Producenci informują
więcej »
reklama
Gabinet Prywatny
reklama

Na skróty

Informacje

 

Copyright © Medyk sp. z o.o

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK